• Święta Wielkanocne 2022

• Wielkanoc 2022

Trzy dni pieczenia ciast. Święconka w dwóch dużych koszach. I kilka wersji harmonogramu, w zależności od pogody. Do takich Świąt należało się przecież przygotować!

Nie wszyscy nasi uczniowie mogli wrócić do domów. Choć niejedna łza zakręciła się w oku i nie raz pozostawało tylko razem pomilczeć, to mimo wszystko, dzięki zaangażowaniu wielu osób, Wielkanoc 2022 możemy podsumować naprawdę pozytywnie! Pięknie udekorowane i bardzo smacznie zastawione stoły spajały i integrowały naszą niemal pięćdziesięcioosobową grupę, jak przystało na porządne Święta. :) Nie zbrakło czasu, żeby spokojnie usiąść i porozmawiać, okazji żeby się lepiej poznać, przestrzeni na wspólną modlitwę oraz aktywności, żeby rozruszać ciało i przewietrzyć umysł. :) Turnieje i rozgrywki, wycieczki piesze i rowerowe, czy wspólne seanse filmowe wypełniły świąteczne dni i dały możliwość, żeby uniknąć nudy.

Bardzo dziękujemy kadrze szkoły i internatu za przygotowania oraz obecność, a wychowankom za zaangażowanie i chęci do wspólnego przeżycia tego wyjątkowego czasu. Alleluja!

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• Szanowni Państwo,

W klasach I-III Polonijnego Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Klasyk mamy z lat ubiegłych około 70 uczniów z Ukrainy oraz przyjmujemy nowych uczniów-uchodźców, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego 2022 roku. Apelujemy o pomoc finansową z dwu powodów. Rodzice dotychczasowych uczniów uczestniczyli w niewielkiej części kosztów, ale na skutek obecnej agresji rosyjskiej na Ukrainę w większości przypadków utracili pracę i mieszkanie. Bez ich pomocy finansowej szkoła nie może funkcjonować. Równocześnie rodzice uczniów=uchodźców nie wnoszą żadnych opłat. Dlatego potrzebujemy nowych źródeł wsparcia finansowego. Uczniowie otrzymują naukę w liceum (w tym programy wyrównawcze), zakwaterowanie w internacie i codzienne wyżywienie (wszyskie trzy posiłki).
            Dane:
            Polonijne Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne „Klasyk”, nr konta: 46 1020 1097 0000 7902 0188 4790.

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

• Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza uczennica klasy 1 A, Anna Koltsowa, zdobyła wyróżnienie w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczne go pt. "Kwiaty późnego lata i jesieni". Konkurs zorganizowany został przez Zespół Edukacyjno Artystyczny Przygoda w Rybniku. Ania interesuje się sztuką od dawna. W Kazachstanie uczęszczała do szkoły artystycznej, gdzie najbardziej przypadło Jej do gustu właśnie malowanie.

• Studniówka 2022

• W dniu 26 lutego 2022 r. przy ul. Matuszewskiej 20  w Warszawie w Polonijnym Liceum Ogólnokształcącym ,,Klasyk" o godzinie 17:00 rozpoczął się bal studniówkowy klas trzecich.

Bal został otwarty przez maturzystów z klasy 3b i 3 d.  Pan Prezes Kazimierz Korab złożył życzenia wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom. Po czym maturzyści tradycyjnie zatańczyli poloneza i walca

W pierwszej kolejności wystąpili uczniowie klas pierwszych przedstawiając spektakl z wybranymi scenami z  ,,Dziadów" Adama Mickiewicza.

Najbardziej oczekiwanym było wystąpienie uczennicy klasy 3c Basi Bass, która zaśpiewała piosenki w języku ukraińskim.

Jedną z najciekawszych atrakcji było przygotowanie przez uczniów klas drugich w prezencie dla klas trzecich nagrania wideo, które prezentowało zabawne scenki z czasu kiedy nauka było prowadzona w sposób zdalny. Sparodiowani zostali zarówno nauczyciele jak i uczniowie.

Pod koniec części oficjalnej przedstawiciele klas trzecich wręczyli kwiaty wychowawcom klas trzecich t.j. Pani Karolinie Madejskiej i Panu Kamilowi Cichowskiemu. Następnie wszyscy udali się na  uroczysty poczęstunek.

Po kolacji rozpoczęto zabawę do późnych godzin nocnych. Dyskoteka szkolna trwała nieprzerwanie do godziny 24:00, wówczas podano tort.

Studniówka okazała się wyjątkowym wydarzeniem, które maturzyści zapamiętają na długo.

• W hołdzie Ojcom Niepodległości

• W przeddzień Święta Niepodległości klasa 2 a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego
            i spacer Alejami Ujazdowskimi. Podczas spaceru poznawaliśmy budynki Warszawy powstałe
            w okresie II Rzeczypospolitej i zapoznawaliśmy się z postaciami  i zasługami Ojców  Polski Odrodzonej.

• MATURY 2021 w PLON Klasyk.

• 10 września 2021 OKE ogłosiła wyniki egzaminów poprawkowych, do których przystąpiło 4 uczniów PLON Klasyk. W sumie w 2021 roku na 39 uczniów maturzystów naszej szkoły egzaminy maturalne zdało 37 osób. Nie zdały tylko dwie osoby. Oznacza to, że maturę zdało 95% maturzystów naszej szkoły. Przypomnijmy, że w tym roku w całym kraju maturę zdało 74,5% maturzystów szkół publicznych

• MATURA Z RELIGI 19-20.03.2021

• W dniach 19 i 20 marca, w Szkole PLON KLASYK odbyły się matury z religii. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 40 uczniów klas maturalnych przystąpiło do obrony swych prac pisemnych, na wybrane przez siebie tematy oraz do odpowiedzi na pytania z Katechizmu Kościoła Katolickiego.Egzaminy przyniosły klasycznie obfity plon. Tegoroczny poziom matur był bardzo wysoki, czego dowodem jest 18 ocen celujących, 19 bardzo dobrych i jedynie 3 dobre.W ocenie Komisji Egzaminacyjnej wysiłek włożony w przygotowanie i obronę pracy będzie na pewno procentował podczas matury państwowej w maju.

• Inauguracja nowego roku szkolnego 2020-2021

• Dnia 4 września odbyła się Inauguracja nowego roku szkolnego 2020-2021. Dwie trzecie uczniów zdołało dotrzeć do szkoły z Białorusi, Ukrainy, Rosjji, Kazachstanu i innych krajów na wschód od Polski. Po mszy św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się krótka okolicznościowa uroczystość szkolna.