• PODZIĘKOWANIE

• Społeczność PLON-KLASYK kieruje wyrazy wdzięczności i podziękowania dla Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą - Pana Jana Dziedziczaka za umożliwienie udziału w koncercie organizowanym przez Fundację " Pomoc Polakom na Wschodzie" z udziałem orkiestry MŁODZI - POLSCY pod batutą Huberta Kowalskiego pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego inaugurującego uroczystości sprowadzenia do Ojczyzny doczesnych szczątków Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźsctwie.

• Ku pamięci i przestrodze: 1 i 17 września – początek II wojny światowej

• Dnia 16 września 2022 r. w Polonijnym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Matuszewskiej 20 odbyło się uroczyste odebranie przysięgi od uczniów z klas pierwszych. Uroczystość została połączona z obchodami ku pamięci sowieckiej i nazistowskiej agresji z dnia 1 i 17 września 1939 roku.
            Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Jako pierwszy głos zabrał  Dyrektor szkoły - Prof. Kazimierz Korab, który w wzruszający sposób wyraził swoją dezaprobatę względem wojny i wszelkiej agresji. Prezes porównywał aktualną sytuację na Ukrainie z wydarzeniami, które miały miejsce w trakcie drugiej wojny światowej. Tuż po tym owocnym przemówieniu, odbyło się odebranie ślubowania od uczniów klas pierwszych. Rotę przysięgi przeczytała Pani Karolina Madeńska. Kolejnym etapem było przypomnienie z wojny obronnej w 1939 roku. Chór uczniów klas pierwszych i nauczyciela historii Wojciecha Russa zaśpiewał piosenkę ,, Dnia 1 września ''. Całość była przeprowadzona w sposób konkretny i spójny. Taka formuła bardzo spodobała się młodzieży i każdy odebrał należna dawkę wiedzy i patriotyzmu.SprawozdanieDnia 16 września 2022 r. w Polonijnym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Matuszewskiej 20 odbyło się uroczyste odebranie przysięgi od uczniów z klas pierwszych. Uroczystość została połączona z obchodami ku pamięci sowieckiej i nazistowskiej agresji z dnia 1 i 17 września 1939 roku.Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Jako pierwszy głos zabrał Pan Prezes Kazimierz Korab, który w wzruszający sposób wyraził swoją dezaprobatę względem wojny i wszelkiej agresji. Prezes porównywał aktualną sytuację na Ukrainie z wydarzeniami, które miały miejsce w trakcie drugiej wojny światowej. Tuż po tym owocnym przemówieniu, odbyło się odebranie ślubowania od uczniów klas pierwszych. Rotę przysięgi przeczytała Pani Karolina Madeńska. Kolejnym etapem było przypomnienie z wojny obronnej w 1939 roku. Chór uczniów klas pierwszych i nauczyciela historii Wojciecha Russa zaśpiewał piosenkę ,, Dnia 1 września ''. Całość była przeprowadzona w sposób konkretny i spójny. Taka formuła bardzo spodobała się młodzieży i każdy odebrał należna dawkę wiedzy i patriotyzmu.

• INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/23

• Na zdjęciach połowa młodzieży szkolnej. Nie wszystkim udało się na czas otrzymać wizy i dotrzeć z dalekich stron do PLON Klasyk. Czekamy na nich, ale już od piątku zaczynamy naukę".